Високопреосвященнійший Тихон архієпископ Роменський і Буринський взяв участь у богослужінні з нагоди престольного свята Макаріївського храму у Києві яке очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

14 травня 2024 року, у день памʼяті священномученика Макарія, митрополита Київського, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію з нагоди престольного свята Макаріївського храму у Києві, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Макаріївська церква на Юрковиці збудована у 1897 році, до 400-річчя мученицької кончини святого Макарія. Це найстаріший деревʼяний храм у Києві, який зберігся попри нищення церков у радянські часи.

Предстоятелю співслужили архієпископ Роменський і Буринський Тихон, архієпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство храму та гості у священному сані.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

На сугубій єктенії піднесли до Господа особливі прохання про мир на українській землі і позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після єктенії Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

За Літургією Блаженніший владика висвятив на ієрея клірика Макаріївського храму диякона Олександра Пилипенка.

Святкове богослужіння завершилось хресним ходом навколо храму.

З нагоди 40-річчя священницького служіння Предстоятель нагородив клірика храму протоієрея Анатолія Затовського орденом святителя Миколая Чудотворця.

Потім Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав вірян зі святом. Настоятель Макаріївської церкви протоієрей Владислав Софійчук подякував архіпастирю за візит.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *